Permakultura w praktyce – projektujemy ogród pod Warszawą.

Witajcie. Bardzo jestem podekscytowany bo rozpocząłem właśnie prace nad wyjątkowym projektem. Wyjątkowym jak dla mnie bo pierwszy raz przejdę przez całkowity proces przygotowania gleby, nawożenia jej, posadzeniu roślin z nasion, ich pielęgnacją oraz zbiorami.

Oto jak w tej chwili wygląda kawałek terenu jaki mamy do zagospodarowania. W tej chwili jest to obszar około 3-ech arów, także przed nami ciekawe wyzwanie. Będziemy starać się wykorzystać tę przestrzeń maksymalnie, wykorzystując zasady projektowe permakultury.


Stawiać będziemy również model kopuły geodezyjnej jako szklarni, w której docelowo możliwe będzie przedłużenie sezonu wegetatywnego do 12 miesięcy w roku.

W związku z tym projektem pragnę zorganizować cykl praktycznych spotkań z permakulturą. Po 15ym maja odbedzie sie cykl 4 spotkan dwudniowych gdzie omówimy sobie troszkę zagadnień permakultury, ale głównie nastawiamy się na praktykę.

Będziemy mogli na żywo zobaczyć jak rosną roślinki, które razem zasadzimy. Pamietajcie startujemy 15 maja. Szczegóły niebawem. Dokładniejszy opis, plan zajęć, oraz foto-relacja z tego przedsięwzięcia znajdzie sie w Menu – WYDARZENIA, pod poetycko brzmiącą nazwą roboczą: „Ogrody Prema Bhakti”. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s